FUTSAL FIFA

Šlágr kola ovládla FU Kopřivnice a posunula se už na třetí příčku!

Souboj mezi G.T. Trojanovicemi a FU Kopřivnicí se odehrál v sobotu na sportovní hale na Čeladné, před solidní diváckou návštěvou, která viděla vítězství Fučka.

Fučko udělalo výrazný krok za vítězstvím už v prvním poločase, který vyhrálo 2:0. Ve druhé půli svůj náskok ještě navýšilo a tak si potom mohlo dokonce dovolit inkasovat od G.T. 4 góly. Ke kontaktní brance však nedošlo a zápas tak ovládlo FU v poměru 6:4 a připisuje si do tabulky další tři body.

Roub Vítkovice po třech vítězstvích v řadě opět bodoval, nicméně s Jokeritem uhrál pouze remízu 2:2 a opustil tak třetí příčku, na které je místo Roubu aktuálně FU Kopřivnice. Jokerit si bodem příliš nepomohl a s 8 body je na deváté příčce.

Lídr soutěže Beach Boys Odry nezaváhal na půdě posledního Krmelína a do tabulky si tak připisuje další tři body. Druhou příčku stále drží Medvědi Malé Hoštice, které doma porazili Top Dogs Nový Jičín a už po několikáté v sezóně vstřelili ve svém zápase přes 10 gólů.

Na pátou příčku se posunula Orlová, které si v domácím zápase s Amatérem Komárovice připsala veledůležité body!

Hattrick v sedmém kole vstřelili Nikolas Derík a David Bezděk. Pět gólů nastřílel Denis Bořucký z Medvědů!!!!

SK Krmelín - Beach Boys Odry   3:6 (2:3)

Branky: Blahut Jan 2, Slota Lukáš - Chovanec Denis 2, Zagol Pavel 2, Černín Jakub, Maléř Lubomír

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry): „Do Brušperku jsme zajížděli jako papírový favorit, ale říkali jsme si v kabině, že to nebude nic jednoduchého, což se hned potvrdilo, když jsme pohodlně vedli 2-0. Od tohoto stavu jsme přestali běhat a Krmelín záhy srovnal krok. Nejdivočejší okamžik přišel při 6. faulu, ale Šuty nás podržel a z následné skrumáže se nic kromě zranění domacího hráče už nestalo. Samotná skrumáž proběhla hodně rychle a mrzí nás to jak dopadla, avšak také zamrzí nešťastná vyjádření domácího náhradního brankáře docela nepatřičnými výroky. Kupodivu jsme se ale dokázali do poločasu odlepit do vedení. Po poločase jsme pokračovali v takovém polomdlém výkonu, ale dokázali jsme navyšovat. Zápas to nebyl určitě jednoduchý, Krmelín hrál dobře v obraně a nám velmi dlouho trvalo než jsme se dostali k brance. Naopak místo abychom při vedení trpělivě zalezli a pohrozili z brejku, tak jsme přistupovali na jejich hru, kterou velmi dobře ovládají a mohlo nás to stát tolik potřebné body. Po time-outu jsme si však řekli, co budeme muset předvést a do konce na tom nic nezměnila ani power-play. Máme tedy potřebné 3 body pro klid, i když jsme nepředvedli zrovna dominantní hru a že by se na to dalo moc koukat, to bych taky neřekl. Ukázalo nám to všem, jak bude důležité změnit i hru a nedržet se hurá systému dopředu za každou cenu. Beach boys olééé....!!!!“

G.T. Trojanovice - FU Kopřivnice   4:6 (0:2)

Branky: Žídek Patrik, Košelík Radim, Klimpar Pavel, Malý Jakub - Závodný Jiří 2, Střelec Pavel 2, Bartoš Roman, Juřena Tomáš

Dalibor Petrželka (G.T. Trojanovice): „Utkání s FU bylo pro diváka zápasem dvou rozdílných poločasů. V té první byla hra nezáživná a bez tempa z obou stran. I tak ji daleko lépe zvládli hosté, kteří se dvakrát prosadili a do šaten odcházeli s náskokem 0:2. Druhá část byla již o něčem jiném. „Fučko“ se rozjelo a po chvilce vedli 0:4 a s námi to vypadalo dost bledě. Nehodili jsme však flintu do žita a po snížení na 2:4, jsme sahali dokonce po kontaktní brance, když jsme nastřelili 2 tyče za sebou. Toto selhání však soupeř brzy potrestal pátou brankou a vítězství si už borci z Kopřivnice pohlídali. Nutno dodat, nejlepší soupeř (prozatím) v této sezóně, velmi dobrý výkon rozhodčích a velice dobrá druhá půle z obou stran. Po remízách 2:2 a 3:3 to byla první prohra s FU v divizi a vůbec první prohra s týmem z Kopřivnice. Gratulujeme FU k zaslouženým třem bodům.“

Roman Bartoš (FU Kopřivnice): „V sobotu jsme zavítali na Čeladnou, kde nás hostilo GTéčko. Pro mnohé z nás je to specifický zápas, protože za GT hrají naši kamarádi a bývalí spoluhráči z fotbalového Frenštátu, takže o rivalitu není nouze. Když budu hodnotit zápas, tak si myslím že jsme po celou dobu udávali tempo hry my a zapas jsme zaslouženě vyhráli a posunuli se v tabulce do horních pater. Děkujeme našim věrným Fu fans, kteří nás opět přijeli podpořit a už se těšíme na poslední domácí zápas v tomto roce.“

Jokerit Kopřivnice - KFV Roub Vítkovice   2:2 (1:0)

Branky: Hajník Přemysl 2 - Rodek Marcel, Holaň David

Radek Březina (Jokerit Kopřivnice): „Sobotní zápas proti Roubu nás zastihl ve zlepšené herní formě, nicméně v prvním poločase jsme se po několika vyložených šancích dokázali prosadit pouze jednou. Stav 1:0 pro Jokerit dlouho nevydržel a hosté korigují po závaru u naší brány. O pár minut je ještě hůř, když Rodek potvrzuje své zmiňované repre starty a obrací výsledek na 2:1 pro hosty. Daří se nám však korigovat neustále se zlepšujícím Přemou Hajníkem, který svým druhým gólem v utkání upravuje na 2:2. V posledních deseti vteřinách zažíváme infarktový závěr, když je hostující útočník sám před našim gólošem a trefuje tyčku! Nakonec tedy 2:2 a z našeho pohledu další ztráta, která mohla být při troše smlůly ještě horší. Zápas jsme měli strhnout už v první půli na naši stranu větším počtem branek, což se bohužel pro nás nepodařilo. Příští týden v Komárovicích je třeba zarvat a vykřesat tak naději na playoff.“

Zdeněk Tomčal (KFV Roub Vítkovice): „ Již podruhé v řadě se nám sestava rodila velmi těžce, přibyla nám další zranění, navíc dva mladíci měli v nohách zápasy juniorské ligy proti Spartě a Slávii. Začali jsme poněkud ztěžka, naopak soupeř byl na míči daleko čipernější a vytěžil nejprve poločasové vedení. Druhou půli jsme již hráli živěji a dokonce strhli vedení na svou stranu. Ovšem domácí ještě zabojovali a vyrovnali, i když 10 vteřin před koncem jsme nastřelili tyč! Z naší strany smůla, ovšem zřejmě spravedlivá remíza.“

Medvědi Malé Hoštice - Top Dogs Nový Jičín   12:6

Branky: Bořucký Denis 5, Wedlich Martin 2, Dřizgevič Patrik 2, Kuděla Radek, Wirth Robin, Brunclík Daniel - Hykel Tomáš 3, Handrych Jaroslav, Bialek Daniel, Bátrla Tomáš

FC Oskarol Orlová - Amatér Komárovice  8:7 (6:1)

Branky: Derík Nikolas 3, Gorovič Michal 2, Renta Dominik 2, Nowinski Jan - Bezděk David 3, Kuchař Michal 2, Lasovský Martin 2