FUTSAL FIFA

Dramatickou bitvu zvládl nakonec lépe Beach Boys a má na čele tříbodový náskok!

Šlágr kola mezi Beach Boysem Odry a Medvědy z Malých Hoštic byl napínavý až do úplného konce.

Ve druhé půli, když se dostali do vedení Hoštice, tak by si na domácí vsadil málokdo, Beach Boys se ovšem nevzdal a zápas dokázal otočit na svoji stranu a zápas nakonec vyhrál 8:6.

Na třetí příčku se posunul Roub Vítkovice, který si připsal třetí výhru v řadě, když si doma poradil i v oslabené sestavě s Orlovou těsně 3:2. FU Kopřivnice si doma dokázalo v poklidu pohlídat zápas s Tornádem a Amatér Komárovice v plné sestavě nezaváhal doma s Krmelínem, který porazil 4:0.

USK Ostravská univerzita si připsala veledůležité tři body za výhru nad Jokeritem, který doma dokázala porazit 9:6 a G.T. Trojanovice si připsali první letošní venkovní výhru, když dokázali ve druhé půli rozhodnou o své výhře nad Top Dogsem 8:5.

V šestém kole dokázal Patrik Dřízgevič vstřelit hattrick a dále máme tři hráče, kteří dokázali vstřelit 4 góly a to Patrik Chlopek, Martin Zagol a Pavel Klimpar!

FU Kopřivnice - 1. FC Tornádo Nový Jičín 5:3 (4:1)

Branky: Petráš Radek 2, Závodný Jiří, Střelec Pavel, Bartoň Martin - Polónyi Lukáš, Repa Martin, Staněk Marek

Roman Bartoš (FU Kopřivnice): „V dalším kole nás čekal vítěz loňského ročníku Tornádo. Hned v prvních minutách se nám podařilo vstřelit dvě branky, které nám určitě pomohli do dalšího vývoje zápasu. Celý zápas jsme dle mého názoru jasně kontrolovali a byli lepším týmem. Škoda jen že jsme nedali vice gólů a i tak jsme si mohli dovolit naší už tradičně špatnou poslední minutu v zápase kde soupeř dává dva góly a koriguje výsledek na konečných 5:3. V příštím kole nás čeká těžký a určitě zajímavý mač s GT Trojanovicemi, na který bychom Vás rádi pozvali!“

USK Ostrava - Jokerit Kopřivnice   9:6 (4:1)

Branky: Chlopek Patrik 4, Dostál Radim 2, Klejnot Jan 2, Račanský Milan - Jiříček Jan 2, Macíček Jakub 2, Hajník Přemysl, Březina Radek

Marek Krumnikl (USK Ostrava): „Před utkáním jsme moc dobře věděli, o co hrajeme. 3 body jsme potřebovali jako sůl, protože jinak by se nám play-off začalo vzdalovat. Tomu, že nás nečeká nic jednoduchého, nasvědčovala absence několika hráčů základní sestavy. Zatím se nám však daří těžit ze širokého kádru. Do utkání se nám však podařil téměř snový nástup, kdy jsme už v 5. minutě donutili soupeře vyčerpat time-ou, když jsme vedli 4:0. Time-out soupeře trochu uklidnil hru a do poločasu Jokerit jen snížil na 4:1. Po přestávce ofenzivní představení pokračovalo. Postupně jsme si vytvořili náskok 7:3, který ovšem soupeř 2 minuty před koncem téměř dotáhnul. Za stavu 7:6 se Jokerit rozhodl jít do power-play, kterou ovšem, naštěstí pro nás, nezahráli dobře a nám se podařilo vstřelil dvě pojišťující branky. Nakonec tedy v dramatickém utkání bereme velmi důležité tři body.“

Radek Březina (FC Jokerit Kopřivnice): „K tomuto velmi důležitému zápasu jsme odjížděli odhodlání urvat body a posunout se v tabulce vzhůru. Začátek utkání byl však (opět) z kategorie tragických, když v páté minutě „tečeme“ 4:0. Do půle se nám daří korigovat na 4:1. V poločase se nahecujeme, ale místo toho ať přidáme další kontaktní branku, inkasujeme na 5:1, kdy opět nedůsledně bráníme. Nakonec se nám přece jen daří dostat se do zápasu a tři minuty před koncem se dostat až na rozdíl jediné branky (7:6). Dvě minuty do konce jdeme do hry bez gólmana, ale hosté přidávají další dva góly, které nás definitivně odsuzují k neúspěchu v tomto špíle. Nezbývá než zvednout hlavy a bojovat dále, dostat se do playoff bude opravdu těžké!“

KFV Roub Vítkovice - FC Oskarol Orlová   3:2 (1:1)

Branky: Bury Michal 2, Luka Antonín - Marek Jiří 2

Zdeněk Tomčal (KFV Roub Vítkovice): „Dnešní sestava se nám ladila velmi těžce, pracovní směny, zranění, repre U19, atd. nám zapříčinily, že těsně před zápasem to vypadalo jen na 6 hráčů do pole. Naštěstí na poslední chvíli se nám podařilo doplnit sestavu ještě dalšími dvěma hráči, kteří právě přišli z práce. V zápase jsme nechali aktivněji působit hosty, kteří nám docela zatápěli, ale Kozelský v bráně byl jistotou. Prohrávali jsme sice 0:1 a pak 1:2, ovšem hráli jsme disciplinovaně a perfektně se hecovali, což nám pomohlo nakonec výsledek zápasu otočit. Navíc ubránili jsme i závěrečné powerplay soupeře a tak všechny tři body zůstaly v Ostravě.“

Amatér Komárovice - SK Krmelín   4:0 (0:0)

Branky: Nehyba Jan 2, Žingor Radim, Lasovský Martin

Tomáš Foukal (Amatér Komárovice): „V dalším domácím jsme chtěli získat tři body, hráli jsme proti Krmelínu. Nechtěli jsme Krmelín podcenit, vždyť inkasoval nejméně gólů. V prvním poločase jsme se stříleli spíše z větší vzdálenosti, což dokázal zneškodnit zkušený brankář hostů. Gólem neskončila ani překvapivě zahraná standardní situace od Martina Lasovského. Krmelín měl nebezpečné protiútoky, které kryl v bráně Jakub Tomečka. V druhém poločase se nám podařilo vstřelit gól ze standardní situace, která byla šikovně tečovaná. Následně jsme přidali další 3 góly. Krmelín v závěru zkoušel hrát bez gólmana, ale branka nepadla.“

Beach Boys Odry - Medvědi Malé Hoštice   8:6 (3:3)

Branky: Zagol Pavel 4, Repta Jaroslav, Chovanec Denis, Zagol Martin, Maléř Lubomír - Dřizgevič Patrik 3, Bořucký Denis 2, Vrečka Tomáš

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry): „K zápasu jsme šli jako k velké neznámé, jelikož jsme nevěděli, co Medvědi předvedou. Přece jen už od 5.kola se v podstatě hraje play-off a týmy už se snaží sbírat body a pozice, takže jsme chtěli být pozorní. Docela se nám dařilo, avšak na každý náš gól odpověděli MH bleskovým vyrovnáním. Po poločase jsme se dostali do složité situace, kdy jsme prohrávali 4-3 a ze hry to moc nevypadalo, že bychom to mohli urvat pro sebe. Dlouho jsme nebyli schopni vyrovnat a v této fázi šlo vidět, že se každý pasuje s vlastní hlavou to ustát. Kýžené vyrovnání na 4-4,ale kluky nastartovalo ani ne tak k bláznění, ale trpělivosti a tohle asi rozhodlo. Po obratu na 5-4,už šlo vidět, že zápas chceme zvládnout. Problém nastal při power-play ,kdy jsem mohli jednodušeji navýšit pro náš klid, ale pár zbrklostí to lehce protáhlo. I když dvě překrásné pumelice lesní moudrosti do "vína" naší svatyně od Dřizgeviče znervózněli publikum k rozdílu dvou branek. Naštěstí se nic nestalo a my bereme trpělivé body, i když jsem nehráli zrovna úplně nejlíp, ale dřeli jsme. Medvědi byli velmi silní na balonu a jeden na jednoho dokázali využívat. Ale byl proti gólman a zbytek jsme vyblokovali. Na promarněné šance to je ale asi spravedlivé, něco jsme tam taky předvedli.... směřujeme tedy pomalu do play-off a důležitý krok nás čeká s Krmelínem, který nebude jednoduchý. Beach boys olééé...!!!!!

Top Dogs Nový Jičín - G.T. Trojanovice   5:8 (3:3)

Branky: Bajger Martin 2, Vojtko Marián, Kremzer Petr, Kocmich Lukáš - Klimpar Pavel 4, Žídek Patrik 2, Košelík Radim 2

Milan Miloševič (Top Dogs Nový Jičín): „Můj komentář bohužel velmi ovlivnila událost ve FN v Ostravě, a tak bych chtěl jen dodat, že celý tým Top Dogs NJ soucítí s obětmi a jejich rodinami a přeje upřímnou soustrast pozůstalým. My osobně navrhujeme minutu ticha při následujícím kole Divize F. Věřím , že se na tom shodneme. R.I.P.“

Dalibor Petrželka (G.T. Trojanovice): „Šesté kolo a tým Top Dogs Nový Jičín. Hned z rozehrávky soupeř nastřeluje tyč, docela kuriózní moment. V prvním poločase jsme si vytvořili spoustu velice dobrých příležitostí. Ještě pár minut před koncem poločasu jsme drželi náskok 1:3. Soupeř však potrestal několik našich chyb v závěru a stihl do přestávky vyrovnat na 3:3. Z kraje druhého poločasu jsme soupeře přitlačili, donutili chybovat a během dvou minut nastříleli tři branky. Z toho se už Nový Jičín neotřepal a do konce zápasu jsme vždy uhájili alespoň 3 brankový náskok. Nutno dodat, že Top Dogs nastřelili několikrát tyč naší branky, my tu jejich pro změnu několikrát minuli i když už byla prázdná. Slavíme první 3 zasloužené body z venku. V sobotu se těšíme a všechny zveme na prestižní zápas se skvělým „FUčkem“ který má vždy pořádný náboj.“