Beach Boys veze tři body z Nového Jičína!!!

07.11.2017 13:15

Divize F

Futsalisté Beach Boysu rozkopali psí boudu a ve šlágru kola porazili Top Dogs Nový Jičín 7:3. Komárovice si vezou tři body z Brušperku, kde porazili domácí tým Růžové Tlapičky Hukvlady. V Ostravě se hrál dlouho vrovnaný futsal, ale ve druhé půli Roub odskočil Orlové na více gólů a bylo po zápase. Edison si poradil i s dalším novojičínským celkem a Dragony porazil vysoko 9:2. Krmelín držel krok s FU pouze poločas a dva zápasy byli přeloženy na prosinec.

Top Dogs Nový Jičín – Beach Boys Odry 3:7 (3:4)

Branky: Tobola Jakub 2, Sláma Pavel - Vidlák Jakub 2, Konrád Jiří 2, Maléř Lubomír 2, Veselý Filip

Domácí se ujali vedení už v první minutě. Tak jak bojovně vstoupili do utkání, tak zatlačily hosty a v 5 minutě to bylo 3-0. Vypadalo to, že rozjetý vlak TOP DOGS nikdo nezastaví.  Velká podpora fanoušků BEACH BOYS s vlajkami, trubkami a klaksony tlačila hosty do útoku. Bojovnost se vyplatila. V 15 minutě bylo srovnáno a začal boj v rychlém tempu. Když před koncem poločasu hosté vstřelili vedoucí branku modrobílá hala bouřila.

Do druhého poločasu vstoupila obě družstva opatrně ve snaze neudělat chybu, ale u domácích byla znát nervozita ze ztráty vedení v zápase. Brankou hostů na 5:3 dostalo utkání další náboj a hrál se kvalitní futsal zodpovědný na obou stranách. Branka na 6:3 nepoložila domácí, o to víc se bojovali a přitlačili hosty k vlastní brance a závěrečnou power-play dobývali branku hostů.  Celé power-play chyběla finální přihrávka a střela. To také díky výborně organizované obraně hostů. V 39 minutě po ztrátě míče bylo o utkání rozhodnuto. Výsledek 3:7 vypadá jednoznačně, ale utkání bylo bojovné a vyrovnané.

Beach Boys slaví i se svými modrobýlimi výbornými fanoušky 3 body.

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry): Vezeme první body! Deset minut nás Top Dogs vodil jak psy, ale takhle se zvednout, je neskutečné. Takhle se hraje za Beach boys. Někdy není špatné tu psí boudu rozkopat. A fanoušci? Jste nejvíc. Nikdo je mít takové nebude.“

Edison Ostrava – Dragons Nový Jičín 9:2 (4:1)

Branky: Sobek Jan 2, Holaň David 2, Vrečka Tomáš 2, Sedlář Dominik 2, Mučka Martin - Hrubý Marek, Rulíšek Martin

Filip Talián (Edison Ostrava): Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a rychle se ujali vedení. Chtěli jsme soupeře vysoko napadat a získávat míč. Po prvním poločase jsme měli náskok 3 gólů a nechtěli jsme dopustit situaci z minulého týdne, kdy jsme soupeře nechali zdramatizovat zápas. Pozorně jsme bránili a přidali branky. Oproti minulému týdnu, hlavně směrem dozadu dobrá práce celého týmu. Teď nás čeká první venkovní zápas, nepříjemný soupeř Amatér Komárovice, na který se musíme dobře připravit.“

Petr Strbačka (Dragons Nový Jičín): Zápas se Nám nepodařilo přeložit, tak jsme cestovali do Ostravy s hodně oslabenou sestavou, z důvodů velké marodky která se Nám v den zápasů rozrostla na šest hráčů, brankář Tichánek nemohl z důvodů důležitého mistrovského utkání, bohužel bylo to vše znát i ve hře, kdy Nás soupeř uběhal. Nějaké šance jsme měli, ale chyběla koncovka, nebo vše zlikvidoval výborně chytající brankář soupeře. Teď se musíme soustředit na derby s Top Dogs.“

FU Kopřivnice – SK Krmelín 7:2

Milan Štěpán (FU Kopřivnice): „Krmelín jsme od začátku tlačili, ale vylámali jsme si zuby na dobře chytajícím gólmanovi hostí. Krmelín hrál na brejky a jeden také proměnil. Do poločasu jsme dokázali srovnat, i když jsme měli štěstí. Krmelín dvakrát trefuje tyč. Druhý poločas byl více otevřený a to taky přineslo více šancí. Bylo to dlouho vyrovnané utkání. A rozhodli jsme prakticky až 5 minut do konce, kdy jsme dali tři slepené góly. Byl to pěkný zápas.“

Antonín Ručka (SK Krmelín): „V prvním poločase hrálo převážně FU a my jsme hlavně bránili a soustředili se na brejky. Taky tomu odpovídalo poločasové skóre 1:1. Po dvou rychlých gólech jsme, ale už otevřeli více hru a FU nám ke konci přidalo další góly z protiútoků. Na konci jsme ještě zkoušeli power-play, která nám ale nevyšla.“

KFV Roub Vítkovice – Oskarol Orlová 6:1 (1:0)

Pavel Michura (KFV Roub Vítkovice): "Zápas jsme začali prachbídně. Soupeř se dostal do dvou stoprocentních šancí, při kterých jsme měli obrovské štěstí, že je neproměnil. Naopak my jsme vlastně z první vážnější akce šli do vedení. Měli jsme pak i další šance, ve kterých jsme si ale počínali příliš lehkovážně. Naštěstí ani soupeř svoje šance nevyužil, tak jsme po půli těsně vedli. O přestávce jsme museli, hlavně mladé kluky upozornit, že hrají moc na krásu a ať řeší situace jednodušeji. Do druhé půle soupeř nastoupil mnohem aktivnější a důrazněji, než hrál v prvním poločase, což nám docela vyhovovalo, protože se nám několikrát podařilo míč vypíchnout a jít do protiútoku, který byl často zastavený faulem. To se nakonec ukázalo být rozhodujícím faktorem, protože když musíte od deváté minuty hrát bez faulu, tak je to velmi těžké. Sice jsme kopali jenom jednu desítku, ale třeba gól Patrika Kopeckého vzešel z akce, kdy jej soupeř nemohl faulovat a on toho náležitě využil. A když hosté, dneska už podruhé netrefili prázdnou bránu a nám se naopak podařilo skórovat, tak už se nám hrálo dobře. Celkově je třeba říct, že jsme v docela důrazném utkání asi byli o něco lepší, ale skóre rozhodně neodpovídá tomu, co se na hřišti dělo. Orlová neproměnila spoustu šancí na čemž měl samozřejmě velkou zásluhu Péťa Musiol a je jen škoda, že se mu nepodařilo udržet nulu, ale na druhou stranu si soupeř za svůj výkon určitě zasloužil více než jeden gól."

Růžové Tlapičky Hukvaldy – Amatér Komárovice 4:8

Zdeněk Hubeňák (Růžové Tlapičky Hukvaldy): „Proti diviznímu nováčkovi jsme nastoupili ve zcela odlišné sestavě než minulý týden v Jičíně s jednoznačným cílem stoprocentně bodovat. Přestože měl soupeř pouze dva hráče na lavičce byl to bohužel on, kdo udával od úvodního hvizdu tón zápasu. Na nás byla vidět nesehranost po více než půlroční pauze. Nám se podařilo až v poslední pěti minutovce prvního poločasu za stavu 3:0 pro hosty skórovat a ještě do přestávky vyrovnat na 3:3. Kdo se z přítomných diváků v úvodu druhé půle domníval, že otěže zápasu převezme domácí tým, hluboce se mýlil. Komárovice po další naší chybě šlo opět do vedení. Snahu našim hráčům nelze upřít, jenže pozorně hrající hosté se skvěle chytajícím gólmanem až tak velkou práci se stereotypem útočné fáze domácích vlastně neměli.“

Kdo překvapil v tomto kole? Amatér Komárovice

I když mají Tlapičky po dvou kolech 0 bodů a nepřesvědčivé výsledky, tak mnoho týmů si z Brušperku body vozit určitě letos v této sezóně nebude.

Kdo se trápil? Oskarol Orlová

V tomto kole se trápili střelci Orlové, kteří i v úplně nejvyloženějších šancích dokázali trefovat pouze tyče a defakto si sami prohráli celý zápas.

Kdo zklamal? Top Dogs Nový Jičín

Výborný nástup do utkání pro Top Dogs vystřídalo rychlé vystřízlivění, neboť Odry dokázali do poločasu výsledek otočit a Top Dogs nakonec odešel s vysokou porážkou.