FUTSAL FIFA

Baracuda porazila Tornádo a v čele má už čtyřbodový náskok!

Baracuda Jakubčovice porazila ve šlágru kola doma 1. FC Tornádo a po zaváhání Zlína má na čele už čtyřbodový náskok. Zlín naopak nezvládl venkovní duel s Medvědy a připsal si první porážku v letošní sezóně. Jokerit v devátém kole opět překvapil a po důležitých výhrách v Ostravskou univerzitou a Komárovicemi, ztratil doma dva body s Ferramem Opavou.

FU Kopřivnice si po novém roce doma zpravila chuť a porazila jednoznačně Krmelín a stejně tak i G.T. Trojanovice, které si zastřílely na Roubu. Amatér Komárovice využil skvělý vstup do zápasu s Beach Boysem, kde získal rychle vedení 5:1 a nakonec si došel pro důležitou výhru 6:5.

Univerzitní derby mezi USK Ostravskou univerzitou a VŠB-TUO nakonec dopadlo lépe pro VŠB, které zvítězilo gólem, který vstřelilo sekundu před koncem.

Medvědi Malé Hoštice - VŠSK Zlín  12:6 (6:3)

Branky: Bořucký Denis 6, Dřizgevič Patrik 3, Wedlich Martin, Lavrovič Stanislav, Těžký Vojta - Šiška Patrik 2, Sotolář Jiří, Žáček Ondřej, Krajča Pavel, Miklík Michal

Dominik Klinger (AFC Medvědi Malé Hoštice): „Na zápas se Zlínem jsme se sešli v naší staré klasické sestavě. Bohužel v prvních 3 minutách to vůbec nešlo poznat. Zlín nás zaskočil vysokou aktivitou a 3 branky vstřelil po krásných akcích. V 5 minutě se, ale vše otočilo. Nejprve jsme nastřelili 3 tyčky. Poté přišla šňůra šesti gólů a zaslouženě jsme ukončili poločas vítězně. Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu. Soupeř zkoušel powerplay, ale poctivě jsme bránili a navyšovali dále skóre. Některé branky byly po pěkné kombinaci na jeden dotek. Zlínu se nedařilo a nevěděl vůbec co hrát. Konečný výsledek 12:6 je naprosto zasloužený a snad na výkon navážeme v dalších utkáních a dostaneme se do dobré pozice pro playoff.“

Baracuda Jakubčovice  - 1. FC Tornádo Nový Jičín  12:7 (5:4)

Branky: Bátrla Tomáš 6, Vavroš Daniel 3, Murin Tomáš 2, Šaran Rudolf - Polónyi Lukáš 5, Plešek Jan, Staněk Marek

David Molnár (Baracuda Jakubčovice): „První poločas nebyl z futsalového hlediska vůbec pohledný ale byl určitě zajímavý pro diváka. Na hřišti bylo hodně emocí a my jsme vůbec nehráli futsal a přizpůsobili jsme se soupeři. Do druhého poločasu už jsme vstoupili lépe nachystaní a drželi jsme míč a během chvilky si vypracovali náskok, který jsme si pohlídali až do konce zápasu. Jsem rád jak se představili i naše mladé naděje, které v tomto zápase dostali více prostoru.“

USK Ostravská univerzita - VSK VŠB-TUO  5:6 (2:1)

Branky: Klejnot Jan 2, Šindler Marek, Förster Boris, Papadopulos Nikolas - Hasala Dominik 2, Dluhoš Adam 2, Mikulenka Jakub, Cempírek Jakub;

Marek Krumnikl (USK Ostravská univerzita): „Do zápasu jsme vstupovali s náskokem 2 body na městského univerzitního rivala a náskok jsme chtěli minimálně udržet. První poločas byl z obou stran opatrný a padlo poměrně málo branek. Do kabin jsme však šli s vedením 2:1. Vstup do druhého poločasu nám však hrubě nevyšel a během první minuty se soupeř dostal do vedení. V honbě za vyrovnáním pak inkasuje ještě jednu branku a soupeř se ujal vedení o dva góly. V závěru jsme však dokázali při hře bez brankáře srovnat. Osudnou se nám ovšem stala poslední vteřina zápasu, kdy jsme dostali hloupý gól a soupeři jsme tak nakonec darovali 3 body. Nezbývá než doufat, že v závěru sezony udržíme příčky zaručující postup do play-off.“

Martin Kapsa (VŠB-TUO): „Jelikož před zápas jsme věděli, že všichni pod náma vyhráli a my jsme spadli z pátého místa na desáté, tak nám nezbývalo nic jiného než vyhrát. Zápas to byl hodně těžký a vyrovnaný a první poločas jsme prohráli 2:1, když jsme si moc gólových šancí nevytvořili. Naštěstí jsme ve druhém poločase hned v první minutě otočili výsledek na svoji stranu a dostali se i dvougólového vedení. Ostravská ale v závěru vyrovnala, ale ani tak v power play, kterou hráli velice dobře, ale nakonec po našich ztrátách a brejcích. Nám se ale povedla poslední akce zápasu, kdy brankář dlouhým výhozem našel Dluhoše před brankou, který zápas sekundu před koncem opět překlopil na naši stranu. Pro nás to jsou velice důležité tři body a opět návrat zpět na pozice pro play-off. Závěr základní části bude ještě hodně těžký a bude rozhodovat každý bod, jelikož soutěž je opět neskutečně vyrovnaná.“

KFV Roub Vítkovice - G.T. Trojanovice  0:8 (0:5)

Branky: Špaček Radim 3, Malý Jakub 3, Halda Patrik, Klimpar Pavel;

Zdeněk Tomčal (KFV Roub Vítkovice): „V této soutěžní sezóně jsme sáhli k velké generační obměně u A týmu, ovšem v tak kvalitní soutěži, jakou divize F beze sporu je, je to pro naše mladé hráče ještě moc náročné. Mnohé divizní týmy mají totiž v pohodě na 2. ligu, stejně tak, jako náš dnešní soupeř z Trojanovic, který se pohybuje v popředí divizní tabulky. Soupeř nám v 5. minutě utekl již na 0:4 a to pak s psychikou hráčů dost zamává. Ovšem hráči to nezabalili, bojovali, ale soupeř byl zkrátka lepší a přidal další branky. My jsme se velmi těžko dostávali do brankových příležitostí a navíc gólman hostujícího celku měl vynikající formu. Gratulujeme soupeři k vítězství a nám nezbývá nic jiného, než být i nadále trpěliví, snažit se na sobě pracovat a pokusit se divizi zachránit alespoň v play out.“

Dalibor Petrželka (G.T. Trojanovice): „Zápas s Vítkovicemi nám vyšel na výbornou. V čase 4:44 jsme vedli 0:4 hlavně díky futsalových přednášek rektora GT univerzity Radima Špakyho a jeho snad nejrychlejšího hattricku, který kdo v GT vstřelil. Po takovém úvodu to Vítkovice měly velmi těžké. Když už se dostaly do šance narazily na pozorného Ondru Nezhodu v brance, kterému se nakonec podařilo vychytat čisté konto. Rádi bychom poděkovali soupeři za fairplay hru po celou dobu utkání a taky všem těm, kteří nás přijeli do Ostravy podpořit, vážíme si toho.“

FC Jokerit Kopřivnice - Ferram Opava  2:2 (2:0)

Branky: Bortel Petr, Hanzelka Ondřej - Tůma Jakub, Černín Matyáš

Radek Březina (FC Jokerit Kopřivnice): „První půle byla z naší strany celkem v pohodě a poločasové vedení 2:0 nenasvědčovalo že by se měl zápas komplikovat. V druhé půlce na nás však kluci vletěli a presovali po celém hřišti. Následně se zapojil i gólman, který krásnou střelou snížil na 2:1. Znervózněli jsme a Opava byla dále nebezpečná. Jejich aktivita přinesla srovnání skóre na 2:2. V závěru to bylo bláznivě nahoru dolů a hosté měli ještě dvě loženky, aby strhli výsledek na svoji stranu. Naštěstí nás podržel brankář Fajmon a uhájili jsme remízu. Jsou to ztracené 2 body a nezbývá než opět někde překvapit, třeba hned následující zápas pro Trojanovicím“.

Miroslav Tůma (SK Ferram Opava): „Začátek zápasu nám nevyšel podle představ, protože jsme byli nervózní a hráli jsme strašně opatrně. Pramenilo to z toho, že jsme museli udělat změny v sestavě, z důvodu nemoci některých hráčů. Domácí vyhráli první poločas o 2 branky, kdy potrestali naše hloupé chyby, naopak my jsme naše šance nevyužili. V druhém poločase jsme hráli agresivněji a začali jsme domácí napadat, výsledkem bylo vyrovnání zápasu. Pomohlo nám i zapojení brankáře do hry. Škoda, že jsme v závěru nevyužili žádnou z vyložených brankových příležitostí, kdy jsme mohli výsledek úplně otočit. Doufám, že nám 2 body z tohoto zápasu nebudou chybět.

Beach Boys Odry  - Amatér Komárovice  5:6 (1:5)

Branky: Konrád Jiří 2, Soják Kamil, Skalka Tadeáš, Veselý Ondřej - Kuchař Daniel 2, Vedral Jakub, Hrdlička Adam, Bezděk David, Kuchař Michal

FU Kopřivnice - SK Krmelín  8:0 (5:0)

Branky: Socha Marek 3, Bednář Jiří 2, Závodný Jiří, Juřena Tomáš, Střelec Pavel