FUTSAL FIFA

Ostravská univerzita má po další ztrátě na čele náskok už pouhý bod! Ferram klíčový zápas doma nezvládl!

Ostravská univerzita nezvládla druhý domácí zápas v řadě a o pohár pro vítěze základní části a nejlepší výchozí pozici pro play off, tak bude ještě boj. Po Krmelínu je tento týden obral o body VŠSK Zlín, který dokázal uhrát s USK remízu 5:5.

Top Dogs Nový Jičín rovněž nečekaně ztratil dva body v Bílovci a nedokázal tak využít zaváhání Zlína, aby se dostal na čtvrtou příčku a rovněž Top Dogs nemá ani jistou výhodu domácího prostředí pro předkolo play off, které se hraje na jeden vítězný zápas.

Na čtvrtou příčku se tak po vítězství nad Baracudou dostalo VŠB – TUO, které má nyní vše ve svých rukou a případné vítězství v příštím kole v Odrách je na velmi výhodné čtvrté příčce udrží.

V desátém kole vyhrály rovněž všechny dvanáctibodové týmy a zajistili si tak účast v letošním ročníku play off. Beach Boys zvládl zápas v Krmelíně, Jokerit si přivezl tři body z Roubu a stejně tak G.T. Trojanovice vyhrály s Ferramem a Amatér Komárovice porazil za tři body Baník Ostrava.

Mimo play off je tak stále Ferram Opava, který má ovšem ještě teoretickou šanci se tam dostat na úkor Baracudy Jakubčovice, na kterou ztrácí tři body.

KFV Roub Vítkovice  -  FC Jokerit Kopřivnice       2:8 (2:2)

Branky: Rodek Marcel 2 - Kelnar Adam 2, Macíček Jakub 2, Hanzelka Ondřej 2, Bortel Petr, Kružliak Petr

Ondřej Chromečka (FC Jokerit Kopřivnice): „V pátek večer jsme zajížděli do Ostravy na utkání s Roubem, která nikdy nebyla snadná. I v tomto zápase tomu nebylo jinak, zaspali jsme začátek a svou pasivní hrou jsme dovolili Roubu otevřít skóre. Naštěstí pro nás se nám poměrně rychle povedlo srovnat, a dokonce skóre otočit na 2:1. Minutu před koncem jsme díky některým velmi ochotně padajícím hráčům domácích čelili desetimetrovému kopu, který byl následně jednoznačně proměněn a do šaten se šlo za nerozhodného stavu 2:2. O poločase jsme se trochu profackovali, probudili a do druhého poločasu jsme nastoupili s daleko větší chutí, aktivitou a důslednější obranou. Brankář Fajmon se rozhodl, že za své záda už nepustí jedinou střelu a také za pomoci pár šťastných odrazů, které se nám dlouhodobě zdárně vyhýbají, jsme navýšili skóre i díky závěrečné ne úplně povedené power play Roubu až na konečných 8:2.

V sobotu 22. 1. od 18:30 budeme v domácí hale hostit Ferram Opavu v posledním zápase základní části a bojovat a co nejlepší postavení v tabulce pro předkolo PLAY OFF.“

Medvědi Malé Hoštice - FU Kopřivnice   6:8 (4:5)

Branky: Dřizgevič Patrik 2, Brunclík Daniel, Wedlich Martin, Bořucký Denis, Klinger Dominik - Tomášek Filip 3, Socha Marek 3, Závodný Jiří 2

Roman Bartoš (FU Kopřivnice): „Po minulém výpadku jsme chtěli opět nastoupit na vítěznou vlnu, ikdyž jsme zajížděli k silným Medvědům. Do zápasu jsme vstoupili skvěle a už v páté minutě jsme vedli 4:0 a to jsme ještě další gólové příležitosti zahodili. V tu chvíli to budilo dojem, že zápas nemůžeme prohrát a v klidu to dohrajeme, čemuž tak ale nebylo. Domácí se zvedli a i díky dvěma desítkám snižuji na poločasový jednogolový rozdil, takže se vlastně začínalo od znova. Na začátku druhé půle domácí dokonce vyrovnávají, ale v tu chvíli jsme nezačali panikařit a hráli stále stejně a bereme si vedení opět na naši stranu. Díky zraněním hrajeme převážnou část druhé půle v šesti, což nás stojí mnoho sil a soustředíme se udržet hlavně vedení. V závěru se Medvědi nechávají zbytečně vyloučit a pouští nás do přesilovky, kterou využíváme a odskakujeme ve skóre. Věřím, že přítomné zápas bavil a my jsme rádi za vítězství jak v zapase, tak ve skupině. Ještě bych rád poděkoval našim věrným FU fans, kteří vážili cestu a vytvořili atmosféru.“

SK Krmelín - Beach Boys Odry   2:6 (1:4)

Branky: Vrzal Petr, Niemczyk Jiří - Chovanec Denis 2, Zagol Pavel 2, Konrád Jiří, Maléř Lubomír

Lubomír Maléř (kapitán): „Do haly v Brušperku jsme jeli, dá se říct pod velkým tlakem nutnosti výhry a to z důvodu jistoty účasti v předkole PlayOff. Nečekalo nás tam nic jednoduchého a to jsme moc dobře věděli, protože Krmelín hraje v této sezóně dobře. Během týdne jsme ještě museli navíc řešit absenci několika hráčů ze základní sestavy z důvodu zranění a pracovních povinností. Musím říct, že od začátku zápasu nám to sedlo a od prvních minut jsme šli za vítězstvím. Díky naší zodpovědné hře, hlavně v obraně, jsme nepouštěli soupeře do velkých šancí. Navíc nám k tomu pomohl výborný výkon brankáře Roberta Mališe a dokázali jsme vstřelit i brzkou první branku. V poločasovém vedení 4:1 jsme si v kabině jasně řekli, že chceme uspět a nesmíme se hrnout zbytečně dopředu. Druhý poločas Krmelín hrál převážně power play, které bylo důležité dobře ubránit a při zisku balónu se snažit ho více podržet. Díky tomu jsme dokázali vstřelit další dvě branky a rozhodnout zápas. Po zápase šlo na všech vidět, jak z nás spadl obrovský kámen a vítězství jsme si užili. Přeju si abychom si tento zapas vzali k srdci a přenesli to do dalších zápasu. Třeba ještě překvapíme a v PlayOff budeme daleko. Velké díky patří všem hráčům, trenérovi a klukům kteří nám pomohli doplnit sestavu včetně náhradního brankáře. Samozřejmě největší DÍKY zaslouží naši fanoušci, kteří nás hnali dopředu celý zápas a bez nich si to neumím představit. Snad jim v příštím kole poděkujeme i výhrou doma, protože to budou důležité body do postavení v tabulce…“

VSK VŠB-TUO - Baracuda Jakubčovice   5:3 (1:1)

Branky: Tížek Lukáš, Kodeš Jan, Kapsa Martin, Půda Kamil, Fendrich Tomáš - Vavroš Daniel, Murin Tomáš, Kovařčík Patrik

Martin Kapsa (VŠB): „My jsme do zápasu vstoupili hodně špatně, kdy jsme hned po 10 sekundách dostali gól a prohrávali. Naštěstí se nám podařilo ještě v první půli po rohu vyrovnat, jinak jsme si moc šancí nedokázali vytvořit. Druhý poločas byl opět hodně vyrovnaný, kdy se dobře bránilo na obou stranách a zápas rozhodla chyba v rozehrávce Baracudy, kdy jsme šli dva na brankáře a dostali se do vedení. Potom už Jakubčovice hru více otevřeli a my jsme dokázali dát další branky. Ale určitě nemůžu říct, že bychom dneska byly lepším týmem, tak jako v posledních zápasech, které jsme odehráli.“

David Molnár (Baracuda Jakubčovice): „Byl to hodně zajímavý zápas a škoda že jen pro pár diváků. Začátek jsme nemohli mít lepší a hned z prvního útoku jsme dali gól a drželi si převahu celý poločas. V druhém poločase se zápas zlomil naší hrubou chybou v rozehrávce a pak jsme proti zkušenému soupeři už jen dotahovali. V zápase jsme si vytvořili hodně šancí, ale domácí gólman nás vychytal. Zápas jsme odehráli zodpovědně dozadu kde to v posledních zápasech nebylo samozřejmostí. Týmu mimo výsledek není co vytknout a bereme to jako dobrý základ pro důležitý domácí zápas, který musíme vyhrát.“

FC Smíšené 2003 Fulnek  -  Top Dogs Nový Jičín   4:4 (1:3)

Branky: Tomášek Jan 2, Kořený Radim, Mozol Václav - Bajger Martin, Kocmich Lukáš, Vavřík Michael, Bátrla Tomáš

Martin Šťastný (FC Smíšené 2003 Fulnek): „Do utkání jsme vstoupili hodně aktivně, což jsme zúročili hned ve druhé minutě brankou Radima Kořeného, kdy ho přesně uvolnil David Mráz – 1:0. Úvodní aktivní hra nám vydržela jen pět minut. To se začali osmělovat i novojičínští. Poprvé vystřelili na naši bránu v šesté minutě a pak už postupně přebírali režii hry. My v té době poctivě bránili a hráli jen na protiútoky. Top Dogs ale vytěžil ze své zkušenosti maximum. Nejprve ve 12 minutě vyrovnali, v čase 15´53´´ otočili na 1:2 a do konce poločasu to bylo 1:3.

Od začátku druhého poločasu pokračoval Top Dogs ve své převaze. Pět minut nám ukazoval, jak se hraje futsal a my mohli děkovat brankáři Filipovi Sokolovi, že zlikvidoval všech soupeřovy šance. Ve 25 minutě se nám povedl rychlý protiútok a Venca Mozol svou první brankou za náš tým snižuje na 2:3. Poté se hra vyrovnala, šance byly na obou stranách, hra se rychle přelívala z jedné poloviny na druhou. V posledních minutách jsme byli nebezpečnější my a ve 35 minutě Honza Tomášek vyrovnává po asistenci Dalibora Nového na 3:3. Naše euforie byla veliká, ovšem ztratili jsme koncentraci a soupeř hned z rozehrávky po 9 sekundách vstřeluje branku – 3:4. Po oddechovém čase jsme totálně vysunuli hru a přitlačili soupeře. Náš tlak jsme vygradovali 29 sekund před koncem, vyrovnával Honza Tomášek prudkou střelou.“

USK Ostravská univerzita  -  VŠSK Zlín   5:5 (1:3)

Branky: Chlopek Patrik 3, Dostál Radim, Virec Mikuláš - Tomaštík Miroslav 2, Juhás Lukáš 2, Lendler Patrik

Marek Krumnikl (USK Ostrabská univerzita): „Musím uznat, že Zlín byl po Báňské nejtěžším soupeřem, který nás letos prověřil. V zápase nebylo nouze o šance a hrál se vyrovnaný futsal. Soupeř nám nicméně celý zápas odskakoval. V poločase jsme ztráceli dvě branky a v průběhu druhé půle dokonce tři, ale nakonec se nám podařilo vyrovnat. V závěru zápasu se obě mužstva snažila strhnout vítězství na svou stranu, ale velké šance zůstaly nevyužity. V zápase se tak body dělily, což byl asi spravedlivý výsledek.“

Pavel Krača (VŠSK Zlín): „Remíza s USK je sice spravedlivá, nicméně hodnotím ji jako ztrátu. 3 branky jsme si dali úplně sami nedůsledným bráněním především standardních situacích. Bod pro nás nic neřeší a musíme v posledním duelu porazit doma Baník. Každopádně jsem rád, že jsme dokázali potrápit lídra soutěže. Celkově se hrál kvalitní futsal z obou stran s velkým množstvím brankových příležitostí. Na konci utkání mohla být šťastnější obě mužstva, ale ani jednomu z týmů se nepodařilo proměnit své šance.“

Ferram Opava - G.T. Trojanovice   1:5 (0:3)

Branky: Teichmann Adam - Žák Matěj 2, Maruchnič Ivo, Vaverka Roman, Petrželka Dalibor

Baník Ostrava B  -  Amatér Komárovice   4:10 (1:2)

Branky: Kondziolka Filip 2, Hujo Tomáš, Nieslanik Denis - Křenek Pavel 4, Kuchař Michal 2, Lasovský Martin 2, Pančochář Jan, Bezděk David