FUTSAL FIFA

V devátém kole si účast v play off zajistil VŠSK Zlín a Top Dogs Nový Jičín! Ferram je mimo play off!

V devátém kole se odehrál přímý souboj o vítězství ve skupině D mezi Baracudou Jakubčovice a VŠSK Zlín. Vyrovnané zápas se ovšem nekonal a Zlín doslova zdemoloval Baracudu vysoko 12:4 a má velmi blízko k vítězství ve své skupině a zajištění si přímého postupu do čtvrtfinále.

První porážku v soutěži si připsal dosavadní lídr USK Ostravská univerzita, která doma nečekaně podlehla Krmelínu. Výborně v zápase zahrál hostující Petr Vrzal, který vstřelil všech 6 gólů svého týmu. Krmelín má na svém kontě už 15 bodů a play off má na dosah stejně jako VŠB, která doma porazila Baník.

Top Dogs Nový Jičín si vyšlápl na mistra, kterému v jeho domácím prostředí nedal ýádnou šanci a vysokým vítězstvím 6:1 si zajistil účast v play off.

Neskutečný obrat předvedl Amatér Komárovice, který v Odrách prohrával ve druhém poločase již 6:1, ale zápas nakonec dovedl do vítězného konce. Nejvíce se zápasy ve skupině povedly Amatéru Komárovice, který dokázal porazit všechny tři své soupeře VŠSK Zlín, Baracuda a nakonec i Beach Boys a play off má už s 12 body nadosah.

G.T. Trojanovice v zápase s Jokerit nedali hostujícímu týmu žádnou šanci a rovněž po důležitých třech bodech se dostaly na pozice, které zaručují účast v play off.

AFC medvědi Malé Hosštice v derby porazili zaslouženě Ferram a dostali se na druhou příčku a mají tak opět výhodnější pozici před začátkem vyřazovací části. Ferram naopak po pokaženém derby klesl mimo play off a čekají ho dva klíčové zápasy.

První výhru v soutěži si připsal nováček FC Smíšené 2003 Fulnek, který v domácím prostředí porazil vítkovický Roub. Roub se další porážkou připravil o play off a definitivně tak letos bude bojovat ve skupině o záchranu. Tam jsou jisté už tři celky a to kromě Roubu i Baník Ostrava B a FC Smíšené.

Medvědi Malé Hoštice - Ferram Opava 8:2 (5:1)

Branky: Krčmařík Lukáš 2, Brunclík Daniel 2, Wedlich Martin, Bořucký Denis, Godula Lukáš, Těžký Vojta - Skácel Tomáš, Teichmann Adam

Miroslav Tůma (SK Ferram Opava): „SK FERRAM Opava: Do zápasu jsme nastupovali s taktikou, která nám vydržela jen do 10 minuty prvního poločasu. Od tohoto momentu hráči tuto taktiku přestali dodržovat a soupeř nás začal přehrávat. Vyhrával osobní souboje a využíval brankové příležitostí na rozdíl od nás. Soupeř vyhrál zaslouženě, ale rozdíl 6 branek je pro nás krutý.“

VŠB TU Ostrava - Baník Ostrava B   8:4 (3:2)

Branky: Hasala Dominik 3, Kodeš Jan, Kundrátek Lukáš, Kundrátek Patrik, Půda Kamil, Uher Daniel - Tomáš Michal 2, Regec Lukáš 2

Martin Kapsa (VŠB):  „My jsme opět předvedli a potvrdili dobré výkony z posledních čtyř zápasů a je super, že jsme získali tři body a s největší pravděpodobností si i zajistili účast v play off. Na druhou stranu i když má Baník pouze dva body, tak to byl jeden z nejtěžších zápasů a před začátkem jsme nečekali tak těžký průběh, ale je vidět, že letos v soutěži není ani jeden slabý tým. Zápas byl dlouho vyrovnaný a zlom nastal až osm minut před koncem, kdy jsme dali tři slepené góly. Každopádně teď můžeme na 14 dní vydechnout a v klidu si zahrát poslední dva zápasy a potom se nachystáme na play off.“

FU Kopřivnice - Top Dogs Nový Jičín   1:6 (1:2)

Branky: Bartoň Martin - Bajger Martin 2, Bátrla Tomáš 2, Kocmich Lukáš, Bialek Daniel

Jiří Bednář (FU Kopřivnice): „První zápas v novém roce pro nás nezačal dobře a relativně brzo se soupeř prosadil. Ještě se nám podařilo po pěkné akci vyrovnat, ale to bylo asi naším posledním světlým okamžikem. TD se do poločasu ujal vedení po dorážce jinak dobře chytajícího Martina Poláška. My naopak byli relativně bezzubí. V druhém poločase nám navíc po dvou chybách soupeř odskakuje na 1:4. Ještě jsme se pokusili o powerplay, ve které by se nám podařilo zdramatizovat zápas, ale soupeř trestal naši neefektivní rozehrávku góly do prázdné brány a mohl se tak radovat ze zasloužené výhry. Zápas doprovázeli tvrdé souboje a velké emoce, které se nám nedařilo přetavit v potřebnou energii, která nám po Vánocích očividně chyběla. Teď musíme konsolidovat síly a připravit se co nejlépe na Medvědy, kteří budou jistě opět velmi motivování vrátit nám prohru z posledního finále soutěže. Druhé místo máme pořád ve svých rukou, takže máme o co hrát a věřím, že se i fanouškům omluvíme minimálně lepším výkonem.“

Baracuda Jakubčovice - VŠSK Zlín   4:12 (2:5)

Branky: Molnár David, Pavelka Aleš, Molnár Kamil, Vavroš Daniel - Kašík Jakub 4, Žáček Ondřej 2, Krajča Pavel 2, Votava Petr 2, Juhás Lukáš, Foral Roman

Jakub Petr (Baracuda Jakubčovice): „ Zápas se Zlínem nám vůbec nevyšel a proto soupeř zaslouženě vyhrál. Vlastní gól plus zbytečné chyby odstartovaly brankovou smršť a o výsledku zápasu bylo brzy rozhodnuto. Po celý zápas jsme špatně bránili a kdyby nás Denis v určitých momentech nepodržel, tak by byl výsledek daleko horší. Věděli jsme, že v případě výhry budeme v playoff a blízko prvenství v minitabulce. Po prohře budeme muset ještě zabojovat o playoff, jelikož tabulka je hodně vyrovnaná.“

FC Smíšené 2003 Fulnek  -  KFV Roub Vítkovice   5:3 (2:2)

Branky: Pavlík Ondřej 3, Kotrla Matěj, Dybal Dominik - Blaške Matěj, Šmíd Roman, Soško Michal

Martin Šťastný (FC Smíšené 2003 Fulnek): „Náš malý úvodní tlak Vítkovice trochu uspaly a začátek zápasu pak byl takový nemastný, neslaný. Ovšem naše branka v páté minutě nás probrala. To Ondra Pavlík zakončil svou krásnou akci. Probralo to ovšem i soupeře a začalo se hrát. Roub sice dokázal za dvě minuty vyrovnat střelou z dálky, kdy náš brankář toho moc neviděl a navíc podklouzl. My jsme však hned kontrolovali krásnou akcí, kdy opět zakončoval Ondra Pavlík – 2:1. Vítkovice zase dokázaly za minutu vyrovnat a pak už to byly do poločasu jen zahozené šance.

Druhý poločas, naše klasika. Hrajeme dobře, zahazujeme šance a dostaneme gola. A to ve 27 minutě. Přidali jsme na tempu, vytvářeli šance. Nakonec nám musel trochu pomoct soupeř svou nedisciplinovanosti, kdy se nechal unést svými emocemi vítkovický hráč a musel být po právu vyloučen. Přesilovka byla pro nás produktivní, za chvíli jsme vyrovnali krásnou kombinací a zakončoval Matěj Kotrla. Vítkovice poté šly do přesilovky, ale to my už umíme ubránit. 50 sekund před koncem si vzal od soupeře míč Dominik Dybal – 4:3 a osm sekund před koncem dokončil svůj třígolový den Ondra Pavlík – 5:3.

Celkové hodnoceni…. Do utkání jsme vstupovali s naději, že již prolomíme naší smůlu v proměňovaní šancí. Ovšem zase jsme se nadřeli na vstřelení branky, za zápas jsme měli snad dalších 8 tutovek. Na druhou stranu jsme i naší nedůslednosti umožnili vyniknout uzdravenému brankáři Filipovi Sokolovi. A teprve až v desátém kole jsme dokázali naplno bodovat.“

Zdeněk Tomčal (KFV Roub Vítkovice): „Nemám nic moc co dodat. Prostě, když už jsme byli blizoučko vítězství, poděláme to zbytečným vyloučením. Tato sezóna je pro nás jedna z nejhorších a boje o záchranu nás již asi neminou. Zkusíme se v divizi udržet, ale bude to pro nás asi moc těžké. Ovšem naděje umírá poslední ...“

Beach Boys Odry - Amatér Komárovice   7:8 (4:1)

Branky: Černín Jakub 3, Rybařík David, Chuděj Tadeáš, Chovanec Denis, Maléř Lubomír - Kuchař Michal 3, Bezděk David 2, Rak Matěj, Pančochář Jan, Hrdlička Adam

František Murín (Beach Boys Odry): „Hodnotí se mi to špatně. Velké zklamání z prohry. První poločas jsme dá se říct zvládli docela dobře. Stav 4:1 byl dobrý, ale nevyhnuly jsme se mnoha chyb. Naštěstí nás podržel brankář. Druhý poločas jsme drželi hru až do stavu 6:2.Mysleli jsme, že je hotovo. Posledních 10 minut utkání jsme naprosto nezvládli. Čtyři minuty hostům stačili k tomu aby vyrovnali. Špatně jsme bránili a proto jsme prohráli. To se nám nemůže stát. Ztratili jsme potřebné body. Velké díky opět patří Dacanům, kteří nás hnali celý zápas o to víc mě mrzí, že jsme prohráli. Je třeba si uvědomit, že takoví fans nejsou nikde.“

G.T. Trojanovice  -  FC Jokerit Kopřivnice   9:2 (3:1)

Branky: Klimpar Pavel 3, Fojtík Adam 2, Žák Matěj, Halda Patrik, Maruchnič Ivo, Vaverka Roman - Bortel Petr, Jiříček Jan

Dalibor Petrželka (G.T. Trojanovice): „Do zápasů s týmy z Kopřivnice jdeme vždy s respektem. Když pomineme poslední dva roky, potkáváme se pravidelně i na různých turnajích mimo soutěž a také proto jde vždy o speciální zápasy. Tento nám vyšel na výbornou. Byli jsme lepší v defenzivě, dobře jsme řešili přečíslení a trestali chyby soupeře. Klíčovou fázi utkání se nám podařilo ustát (s dávkou štěstí), to když Jokerit snížil na 3:2 a nám se hned na to velmi rychle podařilo opět skórovat. O chvíli později soupeř ve velké šanci nastřelil dvě tyče a my jsme na to zareagovali další rychlou brankou až do skóre 9:2… Závěrem přejeme všem hodně štěstí do posledních bojů o playoff v napínavé základní části.“

Radek Březina (FC Jokerit Kopřivnice):  „První zápas v novém roce jsme zahráli opravdu tragicky. První poločas 3:1 pro domácí Trojanky a z naší strany absolutně žádný zápal a chuť se o body porvat. Když jsme snížili ve druhé půlce na 3:2, opět vyrobíme naším nedůrazem možnost pohodlně skórovat na 4:2. Malou naději jsme mohli ještě vykřesat ve vyložené šanci, kdy máme možnost snížit na rozdíl jediné branky, ale Karlos trefuje obě tyčky a balon jde ven. Od té doby hrají domácí G. T. v klidu a s přehledem a sami se museli někdy divit, jak lehce se dostávají přes nás do šancí. Navíc měli poměrně vysokou produktivitu a je z toho debakl 9:2. Z naší strany absolutně nedůrazná hra, kdy každý spoléhal na toho druhého, ale vůbec jsme si nepomáhali. Když už to chtěl vzít někdo individuálně na sebe, nemělo to kvalitu a utopili jsme se v nic neřešících kličkách. Na zápas je třeba rychle zapomenout a soustředit se na poslední dva špíly ať nám předkolo vyřazovací části neproklouzne mezi prsty.“

USK Ostrava  -  SK Krmelín   5:6 (3:2)

Branky: Šindler Marek 2, Dostál Radim, Klejnot Jan, Chlopek Patrik - Vrzal Petr 6